Väliekspositsioon

Muuseumi väliterritooriumil asuvad kolm vahvat müürimaali: “Piimatants”, “Eesti või eksport 1930” ja “Karjalapse töö ja Eesti kari”

Maalid on loodud naivistlikus stiilis ning varustatud selgitavate kommentaaridega. Teosed on valminud Türi Majandusgümnaasiumi vanema astme kunstiklasside õpilaste loominguna kunstiõpetaja Leelo Männa juhendamisel. Mõõtmed 2 x 27 m.

Teostamisel on kasutatud ehituslikke välitingimustele loodud soklivärve.

“Piimatants” valmis aastal 2002. Idee oli maalida kommentaaridega pilt, mis kujutaks piima teekonda saja aasta taguses Eesti talus. Tegevus algab lehmalüpsiga ning lõpeb või müümisega turul. Maali eesmärk on selgitada väikelapsele, kuidas piima saadakse, kuidas piimast tehakse võid, ning anda talle teadmine et piima ja võid ei tehta poes.

“Eesti või eksport 1930” valmis aastal 2003. Idee oli anda visuaalne pilt läinud sajandi kolmekümnendate aastate Eesti Vabariigi ühest olulisemast tuluallikast – või ekspordist Euroopasse. Lõviosa Eestis toodetud võist müüdi tol ajal Euroopa riikidesse ning see tegevus tõi mõnel aastal riigile sisse iga neljanda ekspordikrooni. Maal on varustatud selgitavate kommentaaridega. Lugu algab piima veoga meiereisse, ning lõpeb Londoni nurgapealses poes kus Eesti või on letil.